top of page
Zrzut ekranu 2021-09-15 o 17.28.10.png

Przeszczep włosów F.U.E.

     Łysienie androgenowe jest chorobą, która dotyczy ponad 50% mężczyzn powyżej 40 roku życia. Choroba ta polega na miniaturyzacji mieszków włosowych na skutek działania dihydrotestosteronu (DHT), który w organizmie bierze się z procesów przemiany testosteronu.

     Obecnie, dostępna farmakoterapia pozwala na znaczące spowolnienie łysienia, jednak nie ma leku, które mogłoby ten proces odwrócić. Jedynym sposobem na ten problem jest przeszczep włosów. 

   

     Przeszczep włosów jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Grafty (przeszczepiane jednostki włosowe) pobierane są z okolicy potylicznej, gdzie włosy są najtrwalsze i najbardziej odporne na działanie DHT, a następnie przeszczepiane w miejsca ubytków. W miejscu pobrania włosy ulegają nieznacznemu przerzedzeniu, co po dwóch tygodniach od zabiegu staje się niewidoczne. W miejscu wszczepienia, na skutek tzw. „trauma shock” włosy będą stopniowo wchodzić w fazę telogenu („faza uśpienia”) żeby po ok. 3 miesiącach wyrosnąć na nowo, dlatego efektu końcowego spodziewamy się po ok. 12 miesiącach od zabiegu.

shutterstock_466534481.jpg
Hair transplantation in female ONLY800 grafts (Instagram Post)-7.png
Przed-3.png
39ACD893-CA49-4661-B702-AD5D65DDBAE5.png
bottom of page