top of page

Twarz

Chirurgia plastyczna twarzy to zabiegi poprawiające strukturę i rysy twarzy. Zwykle dotyczą one tych cech, które jako pierwsze rzucają się w oczy podczas interakcji z innymi osobami, co ma wpływ na to, jak postrzegają nas inni.

 

Dlatego operacje plastyczne twarzy, które nie zawsze muszą się wiązać z dużymi zabiegami to świetny sposób na poprawę naszego wyglądu, oraz pewności siebie.

Copy of Untitled-9.png

Plastyka powiek górnych

Plastyka powiek górnych jest najczęściej wykonywanym zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej. Polega on na usunięciu nadmiaru skóry powiek górnych, a niekiedy również fragmentów tłuszczu, które uwydatniają się wraz z wiekiem, nadając naszym oczom „workowatego wyglądu”. Plastyka powiek górnych rozwiązuje te problemy nadając naszym oczom znacznie młodszego wyglądu w ciągu 40 minut, dlatego zabieg ten cieszy się tak dużym powodzeniem.

 

Podczas operacji cięcie umiejscowione jest w bruździe powiekowej, a w przypadku większego nadmiaru skóry, może wydłużyć się bocznie wzdłuż jednej z „kurzych łapek”. Rany po operacji zszywane są śródskórnie bardzo cienkim szwem, dzięki czemu blizny są praktycznie niewidoczne. 

Szwy są zdejmowane po 6 dniach, obrzęk może utrzymywać się do dwóch tygodni.

Plastyka powiek dolnych

Plastyka powiek dolnych jest zabiegiem przeprowadzanym w celu poprawy wyglądu okolicy dolnych powiek. Najczęściej dotyczy korekcji tzw. „worków pod oczami”, które najczęściej powstają wraz z wiekiem, ale mogą występować również u osób młodszych. Podczas operacji również usuwany jest nadmiar skóry co likwiduje drobne zmarszczki pod oczami. Powieki stają się wygładzone i odmłodzone.

 

Cięcie przebiega tuż pod rzęsami, natomiast u niektórych pacjentów bez konieczności usuwania nadmiaru skóry, można przeprowadzić operację z dostępu przezspojówkowego co pozwala na przeprowadzenie zabiegu bez śladu.

 

Operacja trwa ok 60-90 min, szwy zdejmowane są po 6 dniach.

Copy of Untitled-10.png
Untitled (20 x 25 mm) (20 x 25 in) (Zoom Virtual Background)-2.png

Deep Plane Face Lift

Lifting twarzy jest jednym z najczęstszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej wykonywanym u osób powyżej 60. roku życia. Istnieje wiele różnych technik tego rodzaju zabiegu, które różnią się zakresem preparowania oraz sposobem unoszenia tkanek. Starzenie się twarzy jest nie tylko wynikiem zwiotczenia skóry, ale także zaniku tkanki tłuszczowej twarzy, starzenia się powierzchownego układu mięśniowo-rozcięgnowego (SMAS) i stopniowej resorpcji kości okolicy twarzy. 

Obecne techniki, m.in. Deep Plane Face Lift pozwala na uniesienie tkanek bez sztucznego efektu „naciągnięcia skóry”. 

Podczas kwalifikacji istotna jest odpowiednia ocena twarzy wraz

z sąsiednimi regionami (szyja, podbródek, szyja), ponieważ lifting twarzy często jest rozszerzany na te okolice w celu uzyskania optymalnego efektu końcowego.

 

Okres rekonwalescencji trwa ok. 2-3 tygodnie, szwy są zdejmowane 

po ok. 7-10 dniach

Endoskopowy lifting czoła

Endoskopowy lifting czoła to nowoczesna technika chirurgii plastycznej, która pozwala na efektywne odmłodzenie i utrzymanie naturalnego wyglądu czoła i brwi przy niewielkich bliznach, ukrytych w owłosionej skórze głowy.

Czoło jest jednym z pierwszych obszarów twarzy, które ujawniają oznaki starzenia się. Z biegiem czasu skóra czoła może stawać się zwiotczała,

a brwi mogą opadać, tworząc zmarszczki i powodując zmęczony lub ponury wygląd. Endoskopowy lifting czoła jest nowoczesną techniką, która umożliwia odwrócenie tych oznak starzenia się w sposób precyzyjny

i minimalnie inwazyjny.

Endoskopowa technika polega na wykorzystaniu małego narzędzia optycznego, znanego jako endoskop, który jest wprowadzany przez niewielkie nacięcia w skórze. Endoskop umożliwia chirurgowi precyzyjne manipulacje i podniesienie tkanki czoła oraz brwi. Dzięki tej technologii możliwe jest minimalne uszkodzenie tkanek, co przekłada się

na zmniejszone ryzyko powikłań i skrócony czas rekonwalescencji.

Untitled (20 x 25 mm) (20 x 25 in) (Zoom Virtual Background)-7.png
Untitled (20 x 25 mm) (20 x 25 in) (Zoom Virtual Background)-5.png

Korekta nosa

Każdy nos ma swoje unikalne cechy, które wpływają na proporcje

i harmonię twarzy. Niezadowolenie z wyglądu nosa może mieć silny wpływ na pewność siebie i samoocenę. Całkowita korekta nosa jest kompleksowym zabiegiem, który może poprawić różnorodne problemy estetyczne, takie jak: wielkość, kształt nosa, proporcje nosa, wielkość

i kształt nozdrzy. Celem rynoplastyki jest także poprawa oddychania przez naprawę deformacji strukturalnych nosa. Nowoczesne podejście do operacji nosa, koncentruje się na zachowaniu naturalnych struktur nosa, jednocześnie osiągając pożądane rezultaty estetyczne. Celem zabiegu jest poprawa wyglądu estetycznego przy zachowaniu

lub odtworzeniu integralności strukturalnej i funkcji nosa.

 

Rekonwalescencja trwa 1-2 tygodnie, natomiast niewielki obrzęk może utrzymywać się do kilku miesięcy po zabiegu.

Lifting szyi

Nowoczesne podejście w chirurgii plastycznej twarzy wymaga dokładnej oceny dystrybucji nadmiaru tkanek w okolicy szyi.

W przypadku starzenia się tkanek twarzy to właśnie szyja ulega największym zmianom, a klasyczne metody liftingu twarzy stosowane jeszcze kilka lat temu stają się już niewystarczające dla poprawy wyglądu szyi. Wówczas lifting szyi powinien być częścią rozległego, głębokiego liftingu twarzy.

Lifting szyi dedykowany jest jednak nie tylko starszym osobom

z nadmiarem skóry, ale także młodym pacjentów z „ciężką” szyją

i podbródkiem. Dość często dotyczy to mężczyzn. W takich przypadkach zazwyczaj sama liposukcja jest niewystarczająca. Taka operacja polega

na remodelingu szyi i resekcji niektórych głębiej ułożonych tkanek

(Deep Neck Lift). Ponieważ tacy pacjenci zwykle mają elastyczną skórę, która nie wymaga wycięcia, operacja jest wykonywana przez niewielkie, ok. 3 cm. cięcie ukryte w okolicy podbródka.

Untitled (20 x 25 mm) (20 x 25 in) (Zoom Virtual Background)-9.png
fanny-liplift-1_.jpg

Lip Lift

Lip Lift to chirurgiczne podniesienie ust poprzez skrócenie dystansu pomiędzy nosem, a czerwienią wargową. Zabieg ten sprawia, że usta bezpośrednio po zabiegu stają się wywinięte i pełniejsze bez zwiększania ich objętości za pomocą wypełniaczy.

Jest to świetny sposób na odmłodzenie okolicy ust u osób starszych,

u których wraz z wiekiem warga górna stopniowo się wydłuża.

 

Blizna po operacji jest bardzo dyskretnie umiejscowiona w naturalnych zagłębieniach pomiędzy wargą górną, a skrzydłami nosa. Po pewnym czasie staje się prawie niewidoczna

Lipofiling twarzy

Przeszczep tłuszczu w okolicę twarzy jest idealnym rozwiązaniem dla osób, u których wraz z wiekiem skóra staje się wiotka, na skutek zaniku tłuszczu w obrębie twarzy. Operacja pozwala na przywrócenie objętości za pomocą autologicznej tkanki tłuszczowej. Zabieg ten świetnie sprawdza się w przypadku zmniejszonej zawartości tkanki tłuszczowej w okolicy powiek (cienie i doły pod oczami, lub wyskeletonizowane oczodoły).

Tkanka tłuszczowa jest poza tym najlepszym źródłem mezenchymalnych 

komórek macierzystych, przez co ma właściwości regeneracyjne. Dlatego zabieg ten poza przywróceniem objętości, znacząco poprawia jakość skóry.

 

Dodatkową zaletą zabiegu jest to, że przy okazji zabiegu, można odessać zbędny tłuszcz , natomiast blizny po wprowadzaniu kaniuli są praktycznie niewidoczne.

Copy of Copy of Copy of Untitled.png
Copy of Copy of Copy of Untitled-2.png

Liposukcja podbródka

Liposukcja szyi jest sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej okolicy podbródka i szyi. Zabieg pozwala na wyrzeźbienie linii żuchwy, poprawienie wyglądu szyi co znacząco wpływa na poprawę pewności siebie. Najlepsze efekty uzyskuje się u osób młodszych, z nadmiarem tłuszczu w powierzchownej warstwie podbródka. Zabieg ten można łączyć z implantacją nici liftingujących, lub plasmy  co pozwala

na zoptymalizowanie efektu.

bottom of page