top of page

Wypełniacze

Untitled design-30.png

Z wiekiem, na skutek procesów starzenia się tkanek dochodzi do zaniku kompartmentów tłuszczowych w obrębie twarzy, które stanowią swojego rodzaju „rusztowanie” dla tkanek miękkich. Wówczas pojawiają się zmarszczki, pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe, powstają fałdy marionetki, a policzki zaczynają opadać. W takich sytuacjach najprostszym i najmniej inwazyjnym rozwiązaniem okazują się być wypełniacze tkankowe w postaci zastrzyków z kwasem hialuronowym. Jest to substancja, która dzięki swoim właściwościom do wiązania wody przywraca tkankom sprężystość, nawilżając jednocześnie skórę. Kwas hialuronowy można wstrzykiwać płytko lub głęboko – w zależności od wskazań i okolicy. 

 

W ostatnich latach podawanie kwasu hialuronowego cieszy się dużą popularnością przy powiększaniu i modelowaniu ust.

 

Ponieważ w przypadku podawania kwasu hialuronowego istnieje możliwość powikłań w postaci zatkania naczyń krwionośnych, co może być fatalne w skutkach, niezwykle ważne jest, żeby tego typu zabiegi były wykonywał odpowiednio wyszkolony lekarz, który dobrze zna anatomię twarzy i wie jak leczyć powikłania.

 

Większość tego typu zabiegów to zabiegi, które można wykonać podczas krótkiej wizyty w gabinecie, dlatego niekiedy żartobliwie określa się je mianem „zabiegów lunch’owych”. Czas trwania to 20 – 60 min.

bottom of page